Dupa o vara in care organizatorii de evenimente n-au uimit cu nume mari care au concertat pe scenele romanesti, precum: AC/DC, RAMMSTEIN, AEROSMITH, GUNS N’ ROSES, ne este promisa o toamna la fel de plina. Am aruncat un ochi pe programul concertelor din luna octombrie si m-am hotarat sa va informez si pe voi unde puteti urla si scanda numele favoritilor luna aceasta.
Din cele mai imporatnte concerte in luna octombrie tin sa mentionez urmatoarele:
Ati pierdut sau nu deja pe 1 octombrie: 1 octombrie – NERO la Arenele Romane, Bucuresti; FATBOY SLIM Studio Martin, Bucuresti; PETE & THE PIRATES Club Control, Bucuresti.
Azi mai poti vedea: OZZY OSBOURNE Zone Arena Bucureşti; PAROV STELAR BAND Club Skin, Iaşi; ANTONIS REMOS Kristal Glam Club, Bucureşti.
SI URMEAZA:
2 -3 octombrie – URSUS CLUJ FEST
Invitati: Bitză, Grasu XXL, ZOB, Paraziţii, Cargo, Holograf, Şuie Paparude, Viţa de vie, Puya, Zdob şi Zdub şi Iris – Polus Center, Cluj-Napoca
3 – 9 Octombrie – ROMANIA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
Invitati: ABBA Generation şi Nicola Piovani & Quintet Bucureşti
3 octombrie – ABBA GENERATION Sala Palatului, Bucureşti
5 octombrie – MORCHEEBA Sala Palatului, Bucureşti
8 octombrie – TUDOR GHEORGHE Casa de Cultură a Studenţilor, Cluj-Napoca
8 octombrie – PAUL KALKBRENNER Kristal Glam Club, Bucureşti
9 octombrie – NICOLA PIOVANI Sala Radio, Bucureşti
10 – 15 octombrie – FESTIVALUL ARTELOR 2010, Bucureşti
11 octombrie –WATAIN SI DESTROYER 666 Club Gold Time, Baia Mare
12 octombrie – TUDOR GHEORGHE Sala Palatului, Bucureşti
14-16 octombrie – TMBase 10
Invitati: Camo & Krooked, Addictive TV, Jenna G Kabuki & Disaszt, Timişoara
15 octombrie – DAVID GUETTA Romexpo, Bucureşti
15 octombrie – CESARIA EVORA Sala Sporturilor, Braşov
16 octombrie – SET TROXLER, SHUAN REEVES, BILL PATRICK & PRIKU Kristal Glam Club, Bucureşti
17 octombrie – JENNIFER RUSH Sala Palatului, Bucureşti
18 octombrie – CESARIA EVORA Sala Palatului, Bucureşti
20 -24 octombrie – GUILD Timişoara, Iaşi, Bucureşti, Cluj-Napoca
22-24 octombrie – NOPTI ALBE DE ACORDEON 2010 Teatrul Odeon, Bucureşti
23 octombrie – STEFAN BANICA JR. Casa de Cultură, Constanţa
25-26 octombrie – HOLOGRAF Cinematograful Patria, Bucureşti
27 octombrie – MARKY RAMONE The Silver Church, Bucureşti
28 octombrie – GABRIELLE Club Fratelli, Bucureşti
29 octombrie – HERBIE HANCOCK Sala Palatului, Bucureşti
31 octombrie – GOOMBAY DANCE BAND, SARAGOSA BAND SI WEATHER GIRLS Sala Palatului, Bucureşti
Bilete gasiti pe net. Distractie placuta!