Cultura urbana la Romexpo in cadrul URBAN Explosion Fest

0
1549

URBAN Explosion Fest0Cultura urbana iese in strada la URBAN Explosion Fest, eveniment adresat tinerilor – si nu numai – ce iubesc elementele de strada: Graffiti, BMX, STREETDANCE, ROLLER,Breakdance,Freerunning. Evenimentul va avea loc in perioada 4-6 septembrie la Romexpo. In zilele de vineri, sambata si duminica vor avea loc demonstratii, concursuri, cantari, DJing si toate elementele specifice acestei zone. Personal as fi adus si ceva mc pentru a intregi tabloul culturii urbane, insa e foarte bine si asa. Nu de alta dar prin aceasta editie a URBAN Explosion Fest s-a adus alaturi o serie de elemente mai noi din cultura urbana, ce depasesc zona Hip Hop ce  era asociata cu aceasta.

Program URBAN Explosion Fest

VINERI, 4 SEPTEMBRIE 2015

12:00

Garaj – service personalizat pentru skate-ul si bicla ta      (Aleea principala)

12:15

Demonstratii graffiti       (Scena principala)

13:00

Skateboard – demonstratii, program liber             (Aleea principala)

Role – demonstratii, program liber            Aleea principal

15:00

Bubble Football – meciuri demo & competitii       (Aleea principala)

Tatuaje explozive            (Pavilion H3)

16:00

Demonstratii breakdance             (Aleea principala)

Skateboard – demonstratii, program liber             (Aleea principala)

Role – demonstratii, program liber            (Aleea principala)

16:30

BMX – demonstratii (Aleea principala)

17:00

Bike Polo – meciuri demo & competitii    (Aleea principala)

Breakdance – concurs optimi       (Scena principala)

17:15

Freerunning – demonstratii         (Aleea principala)

18:00

Roller Hockey – meciuri demo & competitii           (Aleea principala)

Bubble Football – meciuri demo & competitii       (Aleea principala)

19:00

Miss Urban Explosion – concurs (Scena principala)

20:00-22:00

Seara filmelor scurte      Pavilion H1

21:00

DJ Wild Pich, Switzerland – Party Mix       (Scena principala)

*Programul poate suferi modificari

SAMBATA, 5 SEPTEMBRIE 2015

12:00

Garaj – service personalizat pentru skate-ul si bicla ta      (Aleea principala)

Tatuaje explozive            (Pavilion H3)

12:15

Demonstratii breakdance             (Scena principala)

Bubble Football – meciuri demo (Aleea principala)

13:00

Skateboard – demonstratii, program liber             (Aleea principala)

Role – demonstratii, program liber            (Aleea principala)

14:00

BMX – demonstratii, program liber           (Scena principala)

15:00

Bubble Football – meciuri demo & competitii       (Aleea principala)

Demonstratii graffiti       (Aleea principala)

16:00

Role – demonstratii, program liber            (Aleea principala)

Breakdance – concurs, sferturi   (Scena principala)

Skateboard – demonstratii, program liber             (Aleea principala)

16:30

BMX – demonstratii & concursuri              (Aleea principala)

Desene graffiti – demo & concurs             (Aleea principala)

Skateboarding – concurs               (Aleea principala)

17:00

Bike Polo – meciuri demo & competitii    (Aleea principala)

Breakdance – concurs, semifinala              (Scena principala)

17:15

Freerunning – demonstratii, concurs       (Aleea principala)

Bubble Football – meciuri demo, competitii          (Aleea principala)

18:00

Roller Hockey – meciuri demonstrative, competitii            (Aleea principala)

Bubble Football – meciuri demo (Aleea principala)

Miss Urban Explosion – concurs semifinala            (Scena principala)

19:00

DJ Deba, Switzerland – Party Mix               (Scena principala)

22:00

DJ Lenny Berlin, Ukraine – Party Mix        (Scena principala)

DUMINICA, 6 SEPTEMBRIE 2015

12:00

Garaj – service personalizat pentru skate-ul si bicla ta      (Aleea principala)

Tatuaje explozive            (Pavilion H3)

12:15

Demonstratii Breakdance             (Scena principala)

Bubble Football – meciuri demo (Aleea principala)

13:00

Skateboard – demonstratii, program liber             (Aleea principala)

Role – demonstratii, program liber            (Aleea principala)

15:00

Bubble Football – meciuri demo & competitii       (Aleea principala)

Bike Polo – meciuri demo & competitii    (Aleea principala)

Desene graffiti – demo (Aleea principala)

16:00

Roller Hockey – demo & competitii           (Scena principala)

Bike Polo – demo & competitii

Skateboarding – demo & program liber  (Aleea principala)

16:30

BMX – demonstratii & concursuri              (Aleea principala)

Desene graffiti – demo & concurs             (Aleea principala)

Freerunning – demo       (Aleea principala)

Bubble Football – meciuri demo (Aleea principala)

17:00

Breakdance – concurs, finala       (Scena principala)

Skateboard – demonstratii & program liber          (Aleea principala)

Role – demonstratii & program liber         (Aleea principala)

18:00

Roller Hockey – meciuri demo     (Aleea principala)

Bike Polo – meciuri demo (Aleea principala)

Bubble Football – meciuri demo (Aleea principala)

Miss Urban Explosion – concurs, finala    (Scena principala)

21:00

DJ Nastya Zoloto, Ukraine – Party Mix     (Scena principala)

Ti-a placut articolul? Trimite mai departe: