Pentru ca sa stim cum ne facem programul luna viitoare, va afisez, mai jos programul celor mai interesante concerte din Bucuresti, cat si din tara.
3 noiembrie
Outlandish – E-Studio, Bucuresti.
4 noiembrie
Yann Tiersen – Sala Palatului, Bucuresti.
5 noiembrie
Jon Lord – Sala Palatului, Bucuresti.
Implant Pentru Refuz – Club Fabrica, Bucuresti.
Vunk, Şuie Paparude, K1, Discoballs Project, X-Plod, Dj Tomasan, The Vlads, Radu Captari, Andreea Uta – Club Silver Church, Bucuresti.
6 noiembrie
Sandra – Sala Palatului, Bucuresti.
Noblesse Oblige – Sala Palatului, Bucuresti.
Underworld, Gorillaz Sound Sistem, Dubfire – Sala Polivalenta, Bucuresti.
Velvet Condom, Jemek Jemowit, Ion & Vali, Corruptdreams – The Ark, Bucuresti.
7 noiembrie
Rio – Hard Rock Cafe, Bucuresti.
The Amsterdams – Lăptăria lui Enache, Bucuresti.
John Digweed – Kristal Glam Club, Bucuresti.
Concert Shakin ‘ Stevens – 07 noiembrie 2007, Bucuresti, Timisoara. De Craciun Shakin’ Stevens va sustine un concert la Bucuresti, dupa care starul va concerta si in Timisoara! Spectacolul va avea loc pe 20 decembrie, incepand cu orele 20.00, pe scena Salii Olimpia.
9 noiembrie
UnderLondon Fest – doua nopti de Brit electro-rock live
UnderLondon Fest se va desfasura pe parsursul a doua zile, in weekend-ul 9-10 noiembrie, la Fabrica (str. 11 Iunie nr. 50, fostul Testpoint).
DJ Sneack, Demos&Boola, Spiros – Session Club, Str. Elefterie 47-49, Complex Comercial Cotroceni, et.1, Sector 5 Bucuresti.
11 noiembrie
Sophisticated Lemons – Mojo-Britroom, Bucuresti
13 noiembrie
Joker, Borgore, Silent Strike, dropdread, NOCS, MC Nomad – Palatul Universul, Bucuresti.
Andrew Weatherall, Teengirl Fantasy – Club Control, Bucuresti.
Nethescerial, Eufobia – Suburbia, Bucuresti.
The Amsterdams – The Ark, Bucuresti.
747, Nişte Băieţi – Lăptăria lui Enache, Bucuresti
Tot pe 13 noiembrie 2007, trupele EVO si NightFly vor sustine un recital in Club El Comandante din Bucuresti, incepand cu ora 20:00.
15 noiembrie
Chris Norman – Sala Palatului, Bucuresti.
16 noiembrie Recital
Sister Bliss – Kristal Glam Club, Bucuresti.
Travka Live Tour – Vreau Sa Simt Praga, Cluj, Buzau, Timisoara, Deva, Ligoj, Resita, Costanta, Pitesti, Brasov, Campina, Bucuresti, Suvceava, Iasi.
17 noiembrie
Alexandru Tomescu si Horia Mihail – Sala Auditorium a Muzeului National de Arta al Romaniei.
19 noiembrie
Mihai Mărgineanu – Sala Palatului, Bucuresti.
Paul Di’Anno, Thunderbolt – Silver Church, Bucuresti.
The Human Elephant, Mes Quins – The Ark, Bucuresti.
Phoenix – Concert Aniversar 45 de ani – Teatrul National Bucuresti.
20 noiembrie
The MOOoD, Enemaniacs – Lăptăria lui Enache, Bucuresti.
Kissogram – The Ark, Bucuresti.
21 noiembrie
Cristi Gram – Sala Radio, Bucuresti.
Omul cu Şobolani – Fabrica, Bucuresti.
IRIS „12 PORTI” – Sala Palatului, Bucuresti.
22 noiembrie
Diana Krall – Sala Palatului, Bucuresti.
Pink Martini – Teatrul National de Opereta, Bucuresti.
DJ Undoo, Shy Beatz, Dj Dox, DJ Wiz, DJ Limun, DJ Sauce, DJ Faibo, DJ Scrabeat – Silver Church, Bucuresti
25 noiembrie
Jan Garbareck Group – Sala Palatului, Bucuresti.
Pet Shop Boys – Fundamental Tour, Sala Palatului, Bucuresti
26 noiembrie
Brazda lui Novac, Clock: Divider, Lipstick traces – Club Control, Bucuresti.
27 noiembrie
ATB – Kristal Glam Club, Bucuresti.